شبکه های اجتماعی

مقالات

70 توصیه کاربردی سخنرانی از محمد علی فروغی

70 توصیه کاربردی سخنرانی از محمد علی فروغی

سخنرانی کردن یک مهارت بسیار عالی و کاربردی است و برای بسیاری از ما یک رویا حساب میشود و در گاهی اوقات نیز یک دغدغه است و شاید بسیاری از ما دوست داریم این مهارت را کسب کنیم تا بتوانیم در بین دوستان و یا خانواده سخنرانی کنیم یا شاید دوست داریم این مهارت را به عنوان یک شغل انتخاب کنیم و یا دوست داریم فرد تاثیر گذاری باشیم.در این مقاله ما هفتاد توصیه کاربردی سخنرانی کردن را از کتاب آیین سخنوری محمد علی فروغی، برای شما تهیه کرده ایم که به نحوی خلاصه کتاب آیین سخنوری میباشد. این توصیه ها برای افرادی که میخواند سخنران تاثیر گذاری باشند، بسیار کارآمد است و اصول پایه ای سخنوری را مطرح میکند. کتاب آیین سخنوری کتابی است که با فرهنگ ایرانی مطابقت دارد و به همین دلیل برای کشور ما میتواند بسیار کارساز باشد.

ادامه مطلب
چطور رابطه دوستی را تمام کنیم؟

چطور رابطه دوستی را تمام کنیم؟

تمام کردن رابطه دوستی گاهی اوقات از شروع کردن رابطه برای ما مهم تر میشود.بعضی اوقات انسان به دلیل این که میخواهد موفقیت بیشتری را تجربه کند، مجبور میشود دوستان خود را تغییر دهد. رابطه دوستی در تمامی موضوعات زندگی ما تاثیرگذار است و اگر ما دوستان خوبی را انتخاب نکنیم گاهی اوقات زندگی خود را تلف کرده ایم.تمام کردن رابطه دوستی دارای نکاتی است که اگر آنها را رعایت نکنیم کمی اذیت میشویم و باید بدانیم که چگونه میتوان به راحتی رابطه را به پایان رساند.در این مقاله میخواهیم اصول و نکات آن را باهم بررسی کنیم و سوالاتی که شما دوستان خوب در مورد تمام کردن رابطه دارید را پاسخ دهیم.این را بدانید که حق شماست که دوستان بسیاری خوبی را داشته باشید و قرار نیست تا آخر عمر با کسانی که دوست ندارید، زندگی کنید.

ادامه مطلب
اهمیت حرف زدن و گفت و گو

اهمیت حرف زدن و گفت و گو

اهمیت حرف زدن و گفت‌وگو یکی از موضوعاتی است که شاید ما نیازی نبینیم که در مورد آن اطلاعات بدانیم و یا بر این عقیده هستیم که حرف زدن با دیگران اصلاً لزومی ندارد و وقت تلف کردن است، اما یکی از بیشترین نیازهای انسان، برقراری ارتباط است و وسیله‌ای که به کمک آن می‌تواند با دیگران ارتباط برقرار کند، حرف زدن است. اهمیت حرف زدن و گفت‌وگو یکی از موضوعاتی است که شاید ما نیازی نبینیم که در مورد آن اطلاعات بدانیم و یا بر این عقیده هستیم که حرف زدن با دیگران اصلاً لزومی ندارد و وقت تلف کردن است، اما یکی از بیشترین نیازهای انسان، برقراری ارتباط است و وسیله‌ای که به کمک آن می‌تواند با دیگران ارتباط برقرار کند، حرف زدن است. ما به کمک حرف زدن می‌توانیم برای خودکار و شغل پیدا کنیم و یا با همسر و فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم و نسبت به آن‌ها ابراز احساسات کنیم.شاید خیلی از افراد به حرف زدن و گفت‌وگو کردن به‌عنوان یک بازی نگاه می‌کنند ولی گاهی یک گپِ کوچک می‌تواند سرنوشت شما را تغییر دهد و شما را با اشخاصی آشنا کند که به‌کل زندگی‌تان تغییر کند. ما به کمک حرف زدن می‌توانیم برای خودکار و شغل پیدا کنیم و یا با همسر و فرزندان خود ارتباط برقرار کنیم و نسبت به آن‌ها ابراز احساسات کنیم.شاید خیلی از افراد به حرف زدن و گفت‌وگو کردن به‌عنوان یک بازی نگاه می‌کنند ولی گاهی یک گپِ کوچک می‌تواند سرنوشت شما را تغییر دهد و شما را با اشخاصی آشنا کند که به‌کل زندگی‌تان تغییر کند.

ادامه مطلب
سخنان بزرگان در مورد سخن و سخنرانی

سخنان بزرگان در مورد سخن و سخنرانی

سخنان بزرگان در مورد سخن و سخنوری می تواند برای افرادی که به حرف زدن و یا سخنرانی برای دیگران علاقه دارند،بسیار کارساز و مفید باشد.اگر همیشه ما بخواهیم در کاری موفق شویم بهتر است اول به تجربه های شخصی، که در آن کار موفق شده است، گوش کنیم و چه بهتر از بزرگان و حکیمان.تجربه گرفتن از بزرگان می تواند کمک های بسیار زیادی را به ما بکند و راهِ موفقیت ما را بسیار راحت تر و آسوده تر می کند.در این مقاله بهترین سخنان بزرگان در مورد سخن و سخنرانی را برای شما گردآوری کردیم تا بتوانید در صحبت کردن و سخنرانی های خود از تجربه های این بزرگان استفاده کنید.سخن های این حکیمان در مورد چطور حرف زدن است و بهتر است در مورد هر کدام از آنها فکر کنید تا بهتر برایتان موثر باشد.

ادامه مطلب
چگونه با حرف زدن دیگران را ترغیب کنیم؟

چگونه با حرف زدن دیگران را ترغیب کنیم؟

ترغیب کردن دیگران با حرف زدن، کلید موفقیت هر شخصی در یک زندگی ایده آل است و اگر شما بتوانید به این موضوع مسلط شوید، می توانید زندگی موفق تر را تجربه کنید.حرف زدن و سخنرانی یکی از موضوعاتی است که تقریبا تمامی افراد موفق آنرا به خوبی بلد هستند و در این حوزه روی خودشان کار کرده اند چون نیاز داشته اند تا بتوانند دیگران را متقاعد کنند تا به حرف هایشان گوش دهند و ایده های آنها را بپذیرند.حال اگر همین افراد موفق نمی توانستد دیگران را ترغیب کنند، چه اتفاقی می افتاد؟ آیا موفق میشدند؟ در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که با حرف زدن و صحبت کردن تان چطور می توانید دیگران را ترغیب به انجام کاری بکنید تا به حرفهایی که شما می خواهید عمل کنند.

ادامه مطلب
50 نکته طلایی برای سوخت رسانی به گفت و گو

50 نکته طلایی برای سوخت رسانی به گفت و گو

گفت و گوی خوب داشتن شاید یک دغدغه برای ما باشد و خیلی اوقات متاسفانه نمی دانیم که در گفت و گو چه باید بگوییم و چه مواقعی حرف بزنیم و چه مواقعی سکوت کنیم.سکوت کردن بسیار خوب است اما گاهی اوقات نیز توهین آمیز است و قابل تحمل نیست.شاید تا به حال کسی برای ما نگفته باشد که چگونه باید به موقع صحبت کنیم و در مورد چه موضوعاتی باید صحبت کرد.خیلی اوقات واقعا نمی دانیم که چه بگوییم و در گوینده گی ضعیف هستیم.در این مقاله 50 نکته بسیار عالی را برای شما دوست خوب، آماده کردیم که می توانید با عمل کردن به آنها، حرف زدن خود را بسیار قوی کنید و در گفت و گو ماهر شوید.مهارت حرف زدن خود را بالا ببرید و فردی دانا در این مورد شوید.

ادامه مطلب
چگونه یک گفت و گو را کنترل کنیم؟

چگونه یک گفت و گو را کنترل کنیم؟

کنترل کردن یک گفت و گو شاید برای خیلی مواقع یک نیاز باشد چون گاهی اوقات با افرادی سر و کار داریم که نمی توانیم از پرحرفی آنها بکاهیم و کاری نمی شود کرد به جز اینکه گفت و گو و حرف زدنِ شخص را آن طور که خودمان می خواهیم، جلو ببریم.اما نمی دانیم که این کار را چطور می توانیم انجام بدهیم.شاید باورتان نشود اما برای این که بتوانیم صحبت کردن دیگران را کنترل کنیم، باید بتوانیم شنونده خوبی باشیم و به خصوص بتوانیم سوال های بسیار خوبی را از گوینده بپرسیم.این موضوع نیاز به کمی توضیح دارد تا برایمان ملموس تر شود و بهتر بتوانیم از این موضوع استفاده کنیم.در این مقاله می خواهیم همین موضوع را باز کنیم و ببینیم که چطور میتوان یک گفت و گو را کنترل کرد؟

ادامه مطلب
سخنان بزرگان در مورد اعتماد به نفس و خودباوری

سخنان بزرگان در مورد اعتماد به نفس و خودباوری

سخنان بزرگان در مورد اعتماد به نفس و خودباوری می تواند در حوزه خودباوری و افزایش اعتماد به نفس، کمک بسیار زیادی به کسانی که به این مورد علاقه دارند، بکند و برای کسانی که به فکر بالا بردن اعتماد به نفس خود هستند، یک راهِ میان بر است زیرا می توانند از تجربیات این بزرگان و حکیمان استفاده کنند و راحت تر به اعتماد به نفس خود برسند.بزرگان کسانی هستند که در زندگی موفق شده اند و قطعاً می توانند کمک های زیادی به ما بکنند تا ما هم از موفق ها باشیم اما بسیاری از آنها دیگر در کنار ما نیستند و تنها سخنان بزرگان است که به جا مانده و ما تنها نی توانیم از سخنان آنها استفاده کنیم.در این مقاله می خواهیم به سخنان بزرگان در مورد اعتماد به نفس و خودباوری بپردازیم.

ادامه مطلب
نماد اعتماد درگاه Pay.ir