شبکه های اجتماعی

یک احتیاط لازم برای موفقیت در روابط

  • 17 آبان 1396
  • 504
  • 0

یک امر بسیار مهمی که در ایجاد ارتباط موثر و موفق نقش بسیار کلیدی را بازی میکند و به شما کمک زیادی میکند تا کاری کنید که دیگران بخواهند با شما رابطه برقرار کنند و از بودن در کنار شما لذت ببرند،این است که به اعتقادات و باورهای آنها احترام بگذارید.

افراد حاضرند برای عقاید و باورهای خود ساعت ها بحث کنند،جنگ کنند،دیگران را بکشند و یا برای عقاید خود کشته شوند.پس میتوان متوجه شد که یکی از بیشترین چیزهایی که برای افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است،اعتقادات و باورهای آنان است.

موفقیت در روابط

از طرفی اگر ما بخواهیم بهترین رابطه را با دیگران برقرار کنید(همان طور که در مقالات و آموزشات قبلی نیز گفته شد) باید موضوعات را از نظر دیگران نگاه کنیم و به گونه ای در راستای خواسته های آنها گام برداریم و به آنها احترام بگذاریم.

خوب،بنا به تعاریف بالا وقتی اعتقادات دیگران برای آنها،یکی از مهمترین موضوعات است؛چه چیزی بهتر از آن است که به عقاید آنها احترام بگذاریم؟؟

کمی به زندگی خود فکر کنید،به احتمال زیاد این موضوع برای شما هم پیش آمده است که شما علاقه زیادی به کسی که با شما هم عقیده نباشد،نشان نمیدهید و اگر کسی به گونه ای به اعتقادات شما توهین کرده باشد شاید از او متنفر هم شده باشید.

اگر شما بخواهید به صورت کاملا خیرخواهانه به کسی بگویید که اعتقاداتش اشتباه است،خواهید دید که آن شخص حالت تدافعی میگیرد و شروع میکند به دفاع کردن از اعتقادات و باورهایش،پس این روش برای داشتن روابط خوب نمیتواند روش مناسبی باشد.

بهتر است برای برقرار کردن ارتباط خوب با دیگران به اعتقادات آنها احترام بگذاریم و با آنها همسو شویم و بعد اگر پیشنهادی داریم،بیان کنیم.

شاید پدرها و مادرهای زیادی را دیده باشید که فرزندانشان را نصیحت میکنند و هیچ وقت نتیجه نمیگیرند،چرا؟؟

چون آنها فقط خواسته و اعتقاد خودشان را مد نظر میگیرند و احترامی به عقاید فرزندانشان نمیگذارند و در صورتی در این کار موفق میشوند که با فرزندانشان هم راستا شوند و به باورهایشان احترام بگذارند و خواسته هایی که میخواهند فرزندانشان انجام دهند را در قالب پیشنهاد به آنها ارایه کنند،به این صورت بهتر میتوانند موفق شوند.

 

در نهایت شما هم میتوانید با استفاده از همین موضوع و با احترام گذاشتن به عقاید دیگران،رابطه بسیار بهتری را با آنها برقرار کنید.

یک پیشنهاد عالی برای شما که به بهتر شدن رابطه خود فکر میکنید دارم،پادکست صوتی <چند نکته طلایی و مهم در روابط>.پیشنهاد میکنم  با کلیک کردن روی لینک زیر از این پادکست صوتی رایگان دیدن کنید،مطالب مفیدی برای بهبود رابطه در آن ذکر شده است.

برای دانلود رایگان پادکست،کلیک کنید..

 

یک احتیاط لازم برای موفقیت در روابط

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

نماد اعتماد درگاه Pay.ir