آیا میتوان دوست های بسیار خوبی داشت؟!!

3 بهمن 1397 / روابط و مهارت‌های ارتباطی , مقالات / بدون دیدگاه / 2191 بازدید / خواندن این مقاله 4 دقیقه زمان میبرد

پیدا کردن دوست خوب یک نعمت بزرگ است و کسانی که میتوانند دوستان خوبی را پیدا کنند،اغلب افراد موفق تر و شاد تری هستند اما اغلب افراد معتقد هستند که دوست خوب پیدا نمی شود و یا افراد خوب فقط در قدیم وجود داشتند و دیگر در حال حاضر دوست و رفیق واقعی پیدا نمی‌شود. ولی گاهی اوقات […]

پیدا کردن دوست خوب یک نعمت بزرگ است و کسانی که میتوانند دوستان خوبی را پیدا کنند،اغلب افراد موفق تر و شاد تری هستند اما اغلب افراد معتقد هستند که دوست خوب پیدا نمی شود و یا افراد خوب فقط در قدیم وجود داشتند و دیگر در حال حاضر دوست و رفیق واقعی پیدا نمی‌شود. ولی گاهی اوقات شواهد عکس این موضوع را نشان می‌دهد و افرادی هستند که دوستان بسیار خوب و با مرامی دارند.این موضوع یک اصل زندگی است که اگر حتی یک نفر در جهان به یک هدف رسیده باشد،افراد دیگر هم می‌توانند به همان هدف برسد.پس اگر افرادی،دوستان بسیار خوبی را پیدا کرده اند،شما نیز می‌توانید این کار را انجام دهید و روابط خود را بهبود دهید و دوستان بسیار خوبی را پیدا کنید. در این مقاله می خواهیم همین موضوع را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

خیلی از افراد بر این اعتقادند که نمیتوان دوستان خوبی داشت و حتی از بدی های رابطه دوستی میگویند و نصیحتمان میکنند که به دنبال آن نرویم و یا سوال خیلی افراد همین است که آیا واقعا میتوان دوستان خوبی داشت؟!

 

 

 

آیا واقعا میتوان دوستان خوبی داشت؟

قطعا پاسخ ما به این سوال مثبت است و بارها و بارها تاثیراتِ مثبتِ داشتنِ دوستِ خوب به من اثبات شده است و همچنین بارها کسانی را دیده ام که دوستان بسیار عالی داشته اند.

یاد دارم همواره بزرگترهایم به من میگفتند که از دوستانت دور شو و همیشه سعی میکردند تا کاری کنند که رابطه دوستی را برایم بد جلوه دهند ولی زیاد به حرفهایشان گوش نمیکردم چون بارها دیده بودم که دوستانم چه کارهایی را برایم کرده بودند که حتی برادرم هم برایم نمیکرد!!

دوست خوب واقعا یک نعمت بسیار بزرگ است چون تنهایی زندگی کردن خیلی از کارها را سخت میکند و به اصطلاح «صفایی ندارد».

این گفته در ادیان ما هم بسیار توصیه شده و همواره ما را به وحدت و دوری از جدایی و تنهایی سفارش کرده اند.

آیا می‌توان دوستان خوبی داشت؟

دوستان بسیار خوب همه جا وجود دارند و در هر شرایطی میتوان آنها را پیدا کرد و حتی میتوان کاری کرد که دیگران عاشق این باشند تا با شما دوست شوند و زمانشان را با شما سپری کنند،شاید شما هم چنین افرادی را دیده باشید که هر کسی که آنها را میبیند،دوستشان دارد و سعی میکند تا کاری کند که رابطه دوستی با آنها شروع کند.

 

 

 

برای اینکه موضوع را بهتر باور کنیم مثالی واقعی از یکی از دوستانم برایتان میزنم.او همیشه دوستان خوبی را کنار خود داشت،نه یکی و دوتا.همیشه چند اکیپ دوست داشت که اگر میخواست هر شب با یکی از این اکیپ ها باشد،دو هفته طول میکشد تا دوباره به اکیپ اول برسد!

عاشق این بود که به سفر برود و آخر روزی تصمیم خود را قطعی کرد و با 400 هزار تومن به ترکیه رفت،بدون اینکه کسی را آنجا بشناسد و یا بداند که باید جای خاصی برود.این موضوع برای خود من بسیار تعجب آور بود که بدون پول و تضمین!!قدرت ارتباط برقرار کردن بالایی داشت و میتوانست به سرعت دوست پیدا کند، پس به سرعت با یکی از کسانی که در اتوبوس با او همسفر بود،دوست شد و فهمید که او میخواهد پیش دوستی که در ترکیه دارد برود.از او درخواست کرده بود که او را هم به خانه دوستش ببرد و او هم قبول کرده بود و به همین سادگی اولین دوستش را در ترکیه پیدا کرده بود.

 

آیا می‌توان دوستان خوبی داشت؟

در طول چند روز با تمامی دوستانی که  همسفرش در ترکیه داشت دوست شده بود و میگفت در چند هفته دوباره مثل زمانی که در ایران بود با چند اکیپ متفاوت رابطه برقرار کرده بود و دوست شده بود و کسانی که با او دوست شده بودند بسیار به او کمک کرده بودند.از او پرسیدم که به نظرت چه عواملی در پیدا کردن دوست تاثیر گذار است و تو چطور میتوانی این همه دوست پیدا کنی؟

گفت دو عامل بسیار مهم است.

1.اصلا خجالتی نباشی،که خجالتی بودن برای رابطه برقرار کردن واقعا سم است.خصوصا برای رابطه دوستی.

2.فقط به فکر خودت و سود بردن خودت نباشی و همیشه به این فکر باشی که کاری برای شخصی که میخواهی با او دوست شوی انجام دهی.

همه بر این اعتقاد هستند که افراد بسیار کمی در جامعه وجود دارند که افراد خوبی هستند. خیلی خوب،بیایید با هم به این موضوع و این دیدگاه بیشتر فکر کنیم.فرض میگیریم که یک درصد از افراد هر جامعه،افراد بسیار خوب و مطلوبی هستند که می توانند برای ما بهترین دوستان باشند و حالا اگر فقط در کشور خودمان را بخواهیم حساب کنیم،یعنی 1 درصدِ 80 میلیون نفر که می شود عددی معادله 800 هزار نفر. آیا اگر شما بخواهید با افراد کل کشور تان رابطه داشته باشید و از بین آنها بهترین افراد را انتخاب کنید،800 هزار نفر، کم هستند؟

و یا فرض می گیریم می خواهید فقط با افراد شهرتان رابطه داشته باشید و شهر شما جمعیتی حدود 4 میلیون را داشته باشد و همانطور که گفتیم 1 درصد از این 4 میلیون نفر افراد بسیار خوبی باشند که 1 درصد از 4 میلیون می شود،حدود 40 هزار نفر،آیا 40 هزار نفر برای دوستی با شما رقم کمی است؟شاید فقط 100 نفر از این افراد برای شما بسیار زیاد هم باشند!!!همین طور که میبینید اگر دوستان عالی بسیار هم کم باشند،باز هم برای شما بسیار زیاد هستند. خواهش می کنم از شما که به این موضوع فکر کنید تا ببینید که چه حجم زیادی از افراد بسیار عالی در اطراف شما وجود دارند که می توانند بهترین دوستان شما باشند.

 

آیا می‌توان دوستان خوبی داشت؟

جهانی که ما در آن زندگی میکنیم جهانی دو قطبی است،یعنی یک روی آن مثبت و یک روی آن منفی است. تضاد یکی از پایه ای ترین اصول سازنده این جهان است،یعنی خوب و بد و همیشه همینطور باقی می مانند.

این جهان هیچ گاه نمی شود که یک رنگ را به خود بگیرد یعنی همه چیز منفی و بد شود و یا همه چیز مثبت و خوب؛پس همیشه این دو در کنار همدیگر هستند و همواره افرادی در این جهان وجود دارند که افراد بسیار خوبی هستند و شما می توانید با آنها دوست شده و از رابطه با آنها لذت ببرید.این را همیشه به یاد داشته باشید که هیچ وقت در جهان نمی تواند اتفاق بیفتد که هَمه و هَمه بد شوند و یا هَمه و هَمه خوب. در این صورت همواره دوستانِ خوب پیدا خواهند شد.

 

 

 

نتیجه گیری:همواره دوستان خوب حتی در شهرهایی که اولین بار است در آنجا میروید،وجود دارد کافی است نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید به سرعت دوستان خوبی را پیدا کنید. پس قطعا این را بدانید که می‌توانید در پیدا کردن دوستان خوب به موفقیت برسید.

برچسب ها : ,
به اشتراک بگذارید :
whatsapp