چطور رابطه دوستی را تمام کنیم؟ [راهنمای قطع رابطه]

چطور رابطه دوستی را تمام کنیم؟
27 دی 1397 / روابط و مهارت‌های ارتباطی , مقالات / ۲۰ دیدگاه / 2954 بازدید / خواندن این مقاله 10 دقیقه زمان میبرد

قطع رابطه با دوست صمیمی گاهی اوقات از شروع کردن رابطه برای ما مهم تر میشود. شما به‌عنوان یک فرد موفق همیشه باید پیشرفت کنید تا بتوانید زندگی بهتر و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید و یکی از موضوعاتی که باعث پیشرفتِ ما در زندگی می‌شود، روابط دوستی‌مان است.   گاهی اوقات ما احساس می‌کنیم که […]

قطع رابطه با دوست صمیمی گاهی اوقات از شروع کردن رابطه برای ما مهم تر میشود.

شما به‌عنوان یک فرد موفق همیشه باید پیشرفت کنید تا بتوانید زندگی بهتر و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید و یکی از موضوعاتی که باعث پیشرفتِ ما در زندگی می‌شود، روابط دوستی‌مان است.

 

گاهی اوقات ما احساس می‌کنیم که باید کسانی را که با آن‌ها در رابطه دوستی هستیم را تغییر دهیم، هم به دلیل پیشرفت و هم به دلیل اینکه گاهی دوستان ما باعث آزار و اذیت ما می‌شوند. شاید آن‌ها به‌اندازه‌ای که شما پیشرفت می‌کنید، پیشرفت نمی‌کنند و یا نمی‌خواهند که پیشرفت کنند یا شما احساس می‌کنید دارند شمارا پایین می‌کشند.

شاید علاقه زیادی نسبت به کارهایی که آن‌ها انجام می‌دهند مانند گذشته ندارید برای مثال شاید علاقه‌ای ندارید که این‌همه در مورد ورزش صحبت کنید، از طرفی هم نمی‌خواهی دوستانتان را ناراحت کنید فقط دیگر علاقه‌ای ندارید در آن موارد صحبت کنید و یا شاید دوست دارید دوستان بهتری را پیدا کنید. به همین دلایل شاید تصمیم به قطع رابطه با دوست صمیمی خود بگیریم.

 

شاید انگیزه‌ها و اشتیاق‌های شما دیگر خیلی باهم هماهنگ نیست و شما به دنبال فرد دیگری می‌گردید که با شما هماهنگ باشد. طرز فکرتان بسیار باهم متفاوت شده است و دوست دارید به دنبال فردی بگردید که با شما شباهت‌های بیشتری را داشته باشد.

شاید موضوعات زندگی‌تان را دیگر نمی‌توانید با دوستان قدیمی‌تان در میان بگذارید چون شمارا درک نمی‌کنند و شاید در بعضی‌اوقات مورد تمسخر نیز قرار می‌گیرید.

وقتی‌ که این موارد برای شما اتفاق افتاده باشد دوستانتان را باید تغییر دهید و افراد مناسب‌تری را برای دوستی پیدا کنید و در نتیجه به فکر تمام کردن رابطه دوستی خود می‌رسید.

حالا به‌جز نشانه‌هایی که در بالا گفتیم می‌خواهیم به پنج نشانه کلیدی اشاره کنیم که نشان می‌دهد رابطه دوستی شما تمام شده است و شما باید فرد یا افراد مناسب‌تری را برای دوستی انتخاب کنید.

 

 

پنج علامتی که نشانه تمام شدن رابطه دوستی است

 

1. افزایش احساس منفی به‌جای مثبت

 

افزایش احساسات منفی و قطع رابطه با رفیق

شاید یکی از مهم‌ترین عوامل کلیدی که ما به دنبال ارتباط با دیگران می‌گردیم، افزایش احساس مثبت است و خیلی اوقات ما پیش دوستانمان می‌رویم تا آرامش بیشتری را داشته باشیم و یا لحظات شادتر و بهتری را تجربه کنیم. اما اگر عکس این اتفاق بیفتد و شما هرگاه که پیش دوستتان می‌روید تازه  احساسات منفی‌تان بیشتر شود و مثلاً خشمگین‌تر و عصبانی‌تر شوید و یا احساس غم بیشتری کنید این رابطه بهتر است که به پایان برسد.

پس اگر که می‌بینید هرگاه که پیش دوستان می‌روید به‌جای اینکه شادتر و پرانرژی‌تر شوید بسیار عصبانی‌تر و غمگین می‌شوید و لحظاتی که با دوستتان هستید لحظات ناخوشایند شما هست،بهتر است که این رابطه را تمام کنید.

 

 

2.حسادت و رقابت بر رابطه دوستی حاکم است

 

حسادت و رقابت یکی از نشانه های تمام شدن دوستی است

شما باید با دوستتان به وحدت رسیده باشید و تا جایی که می‌توانید یکی شده باشید نه اینکه بخواهید مدام یکدیگر را بکوبید. از بزرگ‌ترین خصوصیات دوستان بسیار خوب این است که همیشه مثل کوه پشت‌هم هستند دوستشان را از خودشان می‌دانند و اصلاً در این فکر نیستند که او را خراب کنند تا خودشان بالاتر بروند اما یکی از خصوصیاتی که در همه انسان‌ها هست حس حسادت و رقابت است و این خصوصیات باید مابین دوستان بسیار خوب کاملاً کنترل شود تا مبادا بر رابطه حاکم شود چون اگر حسادت و رقابت جای وحدت و یکدلی را گرفت دیگر تقریباً می‌شود گفت آن رابطه دوستی خیلی ارزشمند نیست و تقریباً به پایان راه خود رسیده است. حتی شاید بهتر باشد در این مواقع به فکر قطع رابطه با دوست صمیمی خود بیوفتیم.

دوستان بسیار خوب و صمیمی هیچ‌گاه باهم، چشم و هم‌چشمی ندارند و خیلی درگیر این فکر نیستند که چه کسی از چه کسی بهتر است، برعکس مدام به این فکر هستند که چه‌کارهای گروهی را باهم به‌صورت بهتر انجام دهند و یا کارهای را انجام دهند که هیچ‌گاه دوستشان احساس شرمندگی و کمبود نکند. پس اگر حسادت و رقابت بر رابطه دوستی شما حاکم است باشد که این رابطه دوستی را تمام کنید و یک رابطه جدید بسازید.

 

 

3. دوستی‌تان یک‌طرفه باشد

قطع ارتباط با دیگران با فرد خودشیفته

گاهی بعضی افراد هستند که آن‌قدر خودخواه و خودشیفته‌اند که همه را برای رسیدن به مقاصد شخصی خود می‌خواهند و متوجه نمی‌شوند که دیگران نیز برای خودشان زندگی، شخصیت، زمان و کاردارند و نمی‌تواند همواره برای این دوستان خودخواه کار کنند.

به نظر من بهترین نشانه برای اینکه رابطه دوستی به اتمام رسیده همین موضوع است، اگر شما می‌بینید دوستتان بیش‌ازحد خودخواه و خودشیفته است و شمارا فقط برای مقاصد شخصی خود می‌خواهد، به‌سرعت درصدد تمام کردن رابطه دوستی‌تان برآیید.

دوستی یک رابطه کاملاً دوطرفه است و دو دوست بسیار خوب و صمیمی باید هر کاری که می‌تواند برای دوست دیگرشان انجام دهند و اگر این جاده دوستی یک‌طرفه شد، دیگر آن ارزش دوطرفه بودن را ندارد و بهتر است ادامه پیدا نکند. خود من آسیب‌های بسیار زیادی از افرادی که بسیار خودخواه هستند، دیده‌ام و واقعاً این افراد می‌توانند به‌شدت جلوی پیشرفت انسان را بگیرند.

پیشنهاد می‌کنم به‌شدت مراقب افراد خودخواه باشید و سعی کنید زیاد با چنین افرادی رابطه دوستی برقرار نکنید و اگر هم در رابطه دوستی هستید و می‌بینید واقعاً شما در حال آسیب دیدن هستید، آرام‌آرام رابطه دوستی‌تان را تمام کنید.

گاهی اوقات هست که دوست صمیمی ما خودخواه می‌شود و تغییر می‌کند. برای مثال خود من دوستانی داشته‌ام که تغییر کرده‌اند و خودخواه شدند و به همین دلیل رابطه دوستی ما تمام شده است. اگر دوستمان خیلی خودخواه شد و نتوانستیم کمکش کنیم و این موضوع را قبول نکرد که خودخواه شده است، در این موقع بهتر است که به فکر قطع رابطه با دوست صمیمی خود بیوفتیم.

 

 

 

4. دوستتان، خودش را به شما تحمیل می‌کند

دوست شما باید به‌صورت آزادانه با شما برخورد کند، نخواهد عقاید و سلایق خود را به شما تحمیل کند و به شما هم اجازه بدهد در موضوعات مختلف افکار و احساساتتان را ارائه دهید.

شاید بعضی از دوستان شما نیز همین‌طور باشند و مدام می‌خواهند خودشان را به شما تحمیل کنند. یکی از نشانه‌هایی که دوستی با چنین افرادی دارد، این است که مدام باهم بحث دارند و این دقیقاً به این دلیل است که آن شخص می‌خواهد خودش را به دوستش تحمیل کند و دوستش هم نمی‌خواهد ‌حرف‌های او را بپذیرد چون گاهی اوقات حرف‌های او اصلاً منطقی و درست نیستند.

یاد دارم خود من دوستی چنین داشتم و هرگاه که پیش او می‌رفتم، می‌خواست عقایدی را به من تحمیل کند و درواقع همیشه حرف، حرفِ او بود. هرگاه که پیش او می‌رفتم سرم درد می‌آمد چون باهم بحث‌های زیادی می‌کردیم و یا احساس می‌کردم در آن زمان‌ها فرد آزادی نیستم و باید حرف‌های او را بپذیرم. کم‌کم با شیوه‌ای که در ادامه در رابطه با آن صحبت می‌کنیم رابطه دوستی با این دوست خود را تمام کردم بعد از آن دوستان بهتری را پیدا کردم که دیگر خدا را شکر، این مشکلات را باهم نداشتیم.

بهتر است در چنین مواقعی هم به فکر قطع رابطه با دوست صمیمی خود بیوفتید.

 

 

 

5.در رابطه دوستی به شما احترام گذاشته نمی‌شود

 

تمام کردن رابطه دوستی

احترام یکی از اصول اولیه و پایه‌ای داشتن یک ارتباط خوب و مؤثر است و یکی از لازمه‌های اصلی رابطه دوستی احترام گذاشتن به یکدیگر است. احترام گذاشتن از ارزش قائل بودن نشات می‌گیرد و هنگامی شما به شخصی احترام می‌گذارید که برای او ارزش قائل هستید و برای دیگران هم همین‌طور است اگر دیگران به شما احترام می‌گذارند، برای شما ارزش قائل هستند. حالا اگر دوستی را می‌بینید که به شما احترام نمی‌گذارد احتمال بسیار زیاد برای شما ارزش قائل نیست و یا اخلاق او این‌گونه است و برای کسی ارزش قائل نمی‌شود.

اگر در رابطه دوستی هستید که به شما زیاد احترام نمی‌گذارند به نظرم بهتر است که بیشتر در مورد این رابطه فکر کنید و شاید در بعضی‌اوقات که خیلی به شما بی‌احترامی می‌کنند و برای شما اصلاً ارزشی قائل نیستند بهتر باشد که به فکر قطع رابطه با دوست صمیمی خود بیوفتید. در غیر این صورت شما برای خودتان زیاد ارزش قائل نیستید. پیشنهاد می‌کنم اصلاً نترسید، مطمئن باشید افراد بسیار بهتر و باوقارتری را پیدا خواهید کرد.

 

حالا فرض می‌کنیم که شما متوجه شدید که زمان رابطه دوستی شما به پایان رسیده است و می‌خواهید این رابطه را به پایان برسانید،حالا راه‌حل چیست؟

 

 

 

دوستان قدیمی

گاهی اوقات شما دوست دارید با دوستان قدیمی‌تان نیز هنوز رابطه داشته باشید، شاید گاهی اوقات آن‌ها را ببینید، شاید دوست ندارید کاملاً قطع رابطه کنید، شاید آن‌ها را دوست دارید و دوست دارید هرازگاهی آن‌ها را ببینید.

نکته اینجاست که شما نیازی نیست با تمام دوستانتان به‌صورت کامل قطع رابطه کنید، فقط باید رابطه‌تان راکمی مدیریت کنید. مثلاً با آن‌ها کمتر رفت‌وآمد کنید و اگر هفته‌ای چهار بار آن‌ها را می‌دیدید کاری کنید که هفته‌ای یک یا دو بار آن‌ها را ببینید و یا شاید هم کمتر. شاید اوایل کار از شما گِله‌مند شوند که چرا به دیدار آن‌ها نمی‌آید اما بعد از مدتی متوجه می‌شوند که شما این‌گونه راحت هستید.

 

 

 

 تمام کردن رابطه دوستی

 

قطع ارتباط با دوست

اما گاهی اوقات هست که ما می‌خواهیم رابطه دوستی‌مان را کاملاً تمام کنیم و به این نتیجه رسیده‌ایم که دیگر نمی‌توانیم با دوستانمان رابطه برقرار کنیم و باید رابطه‌مان را قطع کنیم.

در ابتدای کار باید به شما بگویم که این کار، کمی سختی است و کاملاً شمارا درک می‌کنم چون قطعاً خاطرات بسیار زیادی داشته‌اید که نمی‌توانید به‌راحتی آن‌ها را از ذهنتان پاک‌کنید و یا وقتی‌که دوستان شما نیستند شما احساس نیاز به آن‌ها می‌کنید و احساس می‌کنید که چیزی را در زندگی گم‌کرده‌اید. در اینجا می‌خواهیم روشی را باهم بررسی کنیم که خود من از آن بسیار استفاده کردم و خیلی خوب نتیجه گرفتم.

 

 

رابطه دوستی و موضوع ذهنی

 

موضوعات ذهنی و قطع رابطه

هر رابطه دوستی در ابتدای کار در ذهن ما تشکیل می‌شود و بعد به‌صورت عینی و فیزیکی شکل می‌گیرد.پس اگر ما بخواهیم رابطه دوستی را تمام کنیم باید ابتدا به‌صورت ذهنی آن را تمام کنیم. مثلاً شاید شما افرادی را دیده باشید که به‌صورت فیزیکی مشکلات زیادی باهم دارند، مثلاً هرروز باهم بحث دارند اما بازهم رابطه  خود را ادامه می‌دهند و این به این دلیل است آن‌ها رابطه ذهنی خود را هنوز دارند و در ذهن خود همدیگر را می‌خواهند.

ذهن انسان جایگاهی است که  تمام اتفاقات ابتدا در آنجا می‌افتد و دستور تمام‌کارها از ذهن انسان است که گرفته می‌شود، چه اتفاقات کوچک و چه اتفاقات بزرگ. برفرض مثال اگر شما گوشی موبایل خود را برمی‌دارید، برداشتن موبایل دستوری است که از ذهن شما به دستان شما انتقال‌یافته است و دست شما کار را انجام می‌دهد و یا اگر تصمیم می‌گیرید یک شرکت بزرگ را تأسیس کنید این اتفاق ابتدا در ذهن شماست که می‌افتد و بعد شما برنامه‌ریزی می‌کنید و آن اتفاق را عملی می‌کنید.

پس اگر شما هم خواستید رابطه دوستی‌تان را تمام کنید ابتدا باید از ذهن خود شروع کنید. مثلاً اگر شما در طول روز خاطرات خوب دوستی‌تان را مدام در ذهنتان تکرار می‌کنید این کار باعث می‌شود که شما رابطه دوستی‌تان را مدام تقویت کنید چون دارید مدام فرکانس خوبی را در مورد رابطه دوستی‌تان به جهان و به آن دوست موردنظرتان ارسال می‌کنید.

جهان هستی به‌صورت بندهای نامرئی و فرکانسی کاملاً باهم در ارتباط است و شما با دوستان خود ارتباط‌های نامرئی و فرکانسی را دارید و مدام به سمت یکدیگر امواجی را ارسال می‌کنید. حالا اگر شما خواستید رابطه دوستی‌تان را تمام کنید باید کاری کنید که درواقع این امواج‌ به پایان برسند و دیگر از سمت شما ارسال نشود. شاید این موضوع کمی مسخره به نظر برسد و یا شاید شما نتوانید آن را کاملاً قبول کنید اما باید آن را انجام دهید تا متوجه شوید که کاملاً امکان‌پذیر است و حقیقت دارد.

شما باید درواقع این ارسال امواج را قطع کنید و برای این کار شما نیاز دارید که به افکاری که در ذهنتان در طول شبانه‌روز می‌رسد نگاهی داشته باشید و مسلط باشید و درواقع بدانید که چه وقت‌هایی دارید به دوستانتان فکر می‌کنید، شاید گاهی اوقات شما سرکار هستید و دارید کاری را انجام می‌دهید اما ذهنِ شما دارد به رستورانی که چند روز پیش با دوستتان در آن بودید، فکر می‌کند.

 

در اوایل کار شاید برای شما بسیار سخت باشد که این موضوع را به‌صورت ذهنی رها کنید و یا شاید ترس آن را داشته باشید ولی باید شجاع باشید و ترس از دست دادن کسی را نداشته باشید و این امواج را قطع کنید و هرگاه که  ارسال این امواج را کمتر کردید خودتان احساس می‌کنید که رابطه دوستی‌تان کمرنگ‌تر خواهد شد و آن‌قدر این کار را انجام دهید تا رابطه دوستی شما تمام شود.

 

برای این‌که بتوانید این رابطه را به‌صورت ذهنی زودتر قطع کنیم،بهتر است دلایلی را که شما می‌خواهید  با دوستتان قطع رابطه کنید را بیشتر در ذهنتان تکرار کنید این‌طور می‌توانید راحت‌تر امواج را قطع کنید. مثلاً پیش خود بگویید که اگر زیاد پیش دوستم نباشم می‌توانم بیشتر پیشرفت مالی کنم و یا می‌توانم کتاب‌های بیشتری را بخوانم و یا هر دلیلی که برای تمام کردن رابطه دوستی خود دارید.

 

 

 

 

چند سؤال متداول در رابطه با قطع رابطه با دوست صمیمی

چند سوال در مورد قطع رابطه با دوست صمیمی

اگر دوستم بسیار زیاد به من زنگ زد و مدام از من درخواست کرد که او را ببینم، چه کنم؟

اگر شما به‌صورت ذهنی موضوع رابطه دوستی خود را تمام کنید، این کار روی ذهن آن‌ها نیز تأثیر می‌گذارد و آن‌ها نیز آرام‌آرام متوجه می‌شوند که رابطه دوستی‌تان دیگر به پایان رسیده است اما اگر بیش‌ازاندازه آن‌ها با شما تماس گرفتند سعی کنید با آن‌ها ارتباط  برقرار نکنید و کمتر جواب آن‌ها را بدهید و یا اگر امکان دارد برای آن‌ها کاملاً توضیح دهید که به چه دلیل می‌خواهید کمتر با آن‌ها ارتباط داشته باشید.

 

خیلی‌ها میگویند عشق و محبتی که بینتان بوده است را به تنفر تبدیل کنید تا این‌گونه بهتر بتوانید رابطه دوستی‌تان را تمام کنید، آیا این راهکار خوب است؟

به نظر من این روش، روش خوبی نیست چون شما هرگاه رابطه دوستی‌تان هم به‌صورت کامل تمام‌شده باشد بازهم گاهی اوقات به یاد رابطه دوستی‌تان و خاطرات آن خواهید افتاد و اگر این‌گونه باشد هرگاه که شما به یاد خاطراتتان می‌افتید احساستان بد می‌شود ولی اگر به خودتان بگویید برای پیشرفت خودم، رابطه دوستی خود را قطع کرده‌ام و این رابطه برای قبل بسیار خوب بوده است اما در حال حاضر جلوی پیشرفت من را می‌گیرد و با این دیدگاه جلو بروید دیگر هرگاه به یاد خاطرات خود می‌افتید احساستان بد نمی‌شود.

 

 

آیا اگر رابطه دوستی خود را تمام کنم، دوست دیگری را می‌توانم پیدا کنم؟

مطمئناً بله، البته اگر شما این باور ذهنی را در خودتان شکل داده باشید که همیشه برای من دوستان بسیار خوبی پیدا خواهند شد.

دوست خوبم، اصلاً ترس این را نداشته باشید که دوست دیگری برای شما پیدا نشود و همیشه با این دید به خود نگاه کنید که دوستان بسیار زیادی برای من پیدا خواهند شد، اگر با این باور زندگی کنید، در هر جای جهان هستی که باشید، برای شما دوستان عالی پیدا خواهد شد.

 

 

هرگاه که به  تمام کردن رابطه دوستی‌ام فکر می‌کنم، بسیار  می‌ترسم و احساس می‌کنم اگر رابطه‌ام را به پایان برسانم بسیار تنها خواهم شد. چه‌کار کنم؟

پیشنهاد می‌کنم در این مواقع بیشتر روی رابطه خود با خداوند کارکنید و به خداوند بیشتر فکر کنید و از او درخواست کمک کنید، یادتان باشد کسی که همواره با خداوند است هیچ‌گاه احساس تنهایی نخواهد کرد.

 

 

اگر یکی از دوستانم با من رفتارهای سردی داشته باشد، این به معنی این است که می‌خواهد با من قطع رابطه کند؟

شاید دوست شما از شما دلخور شده است و شاید با این رفتارش می‌خواهد به شما بگوید که رفتارتان را باید درست کنید. در این مواقع بهتر است از دوست خود سوال کنید و بپرسید که چرا رفتارش با شما سرد شده است.

 

 

تمام کردن رابطه دوستی ٬ تمام شدن دنیا نیست!!

 

 یک توصیه مهم:

سعی کنید به این دیدگاه مجهز شوید که هیچ‌چیز در جهان هستی وجود ندارد که همیشگی باشد و گاهی اتفاقاتی می‌افتد که باعث می‌شود چیزهایی را که ما در جهان هستی داریم را از ما می‌گیرد، پس هیچ‌وقت به هیچ‌چیز آن‌قدر وابسته نشوید که اگر آن را از دست دادید، به هم بریزید. دوستانتان نیز همین‌طور است هیچ‌گاه آن‌قدر وابسته نشوید که نتوانید آن‌ها را از دست بدهید و یا اگر مجبور شدید رابطه خود را تمام کنید، آشفته‌حال شوید.

مثلاً حضرت علی در گفته‌های خود می‌گویند، من هرروز به مرگ فکر می‌کنم و اگر ما هم همین‌طور باشیم متوجه می‌شویم که ما هم یک روزی رفتنی هستیم و هر چیزی که در پیرامون ما نیز هست مثل افراد وسایل و غیره نیز جاودانه نخواهند بود.

 

 

 

برچسب ها : ,
به اشتراک بگذارید :

من یه دوستی دارم که خیلی دوستم داره
ولی من خیلی وقته از خودشو کاراش خوشم نمیاد همش اعصابمو خورد میکنه
طوری رفتار میکنه که انگار من پسرم در حالی که من ازون احساساتی ترم چندین بارم بهش گفتم ولی همش خودشو لوس میکنه و…
من قبلنا برا اینکه اون خوشحال باشه خیلی کارا کردم خیلی حرفا زدم ولی ازین رابطه اون فقط داره شادیاشو میبره و من فقط اعصاب خوردیاش
دیگه از دستش خسته شدم ولی نمیتونم تمومش کنم
ینی ازینکه کسی بهم وابسته باشه و دوسم داشته باشه و من به راحتی بزارمش کنار بدم میاد ولی خوب منم خستم
اصلا حس میکنم دیگه هیچوقت نمیتونم کسیو دوس داشته باشم

سلام. دقیقا چنین مواقعی آدم یه همچین حسی پیدا می‌کنه ولی شما بهتره که یه کاری انجام بدید که درسته. اگه خیلی خسته شدید، بهتره که این رابطه را آرام آرام تمومش کنید. البته میدونم که سخته ولی بعضی اوقات باید رابطه‌ها تموم بشن چون آسیب میزنند. مثلا شما نباید به این حد برسید که نخواید با کس دیگه‌ای دوست بشید. هنوز هم افراد بسیار خوبی برای رابطه وجود دارند و شما می‌تونید با اون افراد دوست بشید.

من دبیرستانیم و یه دوستی دارم از دوران راهنمایی خیلی باهم خوبیم ولی اون خیلی منفی گرایه و من احساس میکنم داره توی درسم هم تاثیر میذاره هی منو ناامید میکنه و حرفایی میزنه که احساس میکنم ممنکنه مانع پیشرفتم بشه.به خاطر همین میخوام رابطه مو قطع کنه البته نمیخوام ناراحت بشه چون سالهای باهم دوستیم

بله خوبه که این کار را انجام بدید. اگر می‌تونید کمکش کنید و اگر نمیشه که بهتره باهاشون قطع رابطه کنید.

من دوستی دارم که روش کراش داشتم و خب بهش اعتراف کردم و دوستای صمیمی شدیم.. خیلی صمیمی شدیم ولی از یه جایی به بعد دیگه مثل قبل با من رفتار نمیکنه و انگار یه دوست کاملا معمولیم واسش
لحن صحبتش باهام عوض شده و همینطور حرفاش
آیا به این معنیه که میخواد رابطمون رو تموم کنه؟

شاید معنیش این باشه و شایدم معنیش اینه که شما اشتباهی را کردید و ازتون دلخوره.

سلام.من ی دوستی دارم ک مثلا پیام میده بعد زنگ میزنع ک بیا انلاین شو جوابمو بده.منم کار دارم مثلا بعضی وقتا میخوام درس بخونم.اگر بهش بگم میخوام درس بخونم ک اصابمو خورد میکنه ک ایا درس مهم تر از منه و از چرت و پرت ها.میخوام رابطهمو باهاش کم کنم قطع نه کم.چکار کنم بهتره؟چی بگم ک در طول روز ب خاطر ابن چرت و پرتا زنگ نزنه؟

باید یه جورایی به اون فرد این حس را بدید که من کارهای با ارزشی دارم که باید انجام بدم.

من یه دوستی دارم که این سه ساله با هم دوستیم و یه طورایی میبینید یه مدت باهم خوبیم یه مدت خودش اصلا خود به خود باهام سرد میشه مثلا بهم میگه بیا باهام ولی وقتی میریم میره با اون اکیپ دیگه و منم که انگار اصلا وجود ندارم و جدیدا حس میکنم که اون دوستی ما رو نمیخواد و بخاطر منافع خودش میخواد سعی کردم غیر مستقیم به روش بیارم که کارایی که باهامون کرده و واقعا انتظار نداشتم که اون حرف ها رو بهم بزنه. کاری باهام کرده که بقیه دوستام هم رفتارشون سرد بشه باهام دقیقا باید چیکار کنم ؟

سلام …
من تو ی اکیپ سه نفرم که تقریبا دو سال باهم دوستیم
دو تا دوستام معمولا وقتی پیامی می فزستم تو گپمون ایگنورم می کنن و وقتی ازشون می پرسم ” الو ؟ خوبین ؟ زنده این؟ دیدین پیامامو؟” می گن یا وقت نداشتن یا حوصله یا اینکه یادشون رفته ریکشن بدن
اوایل می گفتم من حساسم و دیگه خیلی پیامی نفرستادم (جالب اینجاست که همیشه به پیامای هم ریکشن می دادن)
بگذریم…
* ما ی قراری داشتیم تو اکیپمون ، که کسی نره تو پی وی خصوصی حزف بزنن همه چی رو باشه!
اما خب چند ماهی میشه که می دونم دوستام بعضی اوقات تو پی وی حرف نی زنن ، با اینکه خودشون این قانونو کذاشتن!
اینجا بازم به خودم گفتم تو حساسی … هز کسی می تونه تو پی وی با هرکی بخواد چت کنه.
بعد از این ماجرا فهمیدم دوستام باهم تماس تصویری گرفتن بدون اینکه حتی به من بگن …. وقتیم به روشون آوردم گفتن واقعا ننی دونیم چرا اضافت نکردیم ، خب حالا ناراحت نشیا چیز خاصی نگفتیم (ینی اینقدر نفهمن؟!)
بعد این ماجرا من کلا سکوت نطلق بودم ، می خواستم اینجوری کم کم قطع کنم رابطمو باهاشون … ولی یهو اومدن گفتن تو ناراحتی ؟ چرا ناراحتی؟ اگه نگی نمی تونیم کمکت کنیم؟ می خوام تا اردیبهشت باشی که فک نکنیم این ماه نحسه ( ی سری عقاید دارن:/) … و در اخر یهو قاطی کردن یکیشون لفت داد و اون یکیم تازه دید اوضاع قهراش میشه زنگ زد حرف بزنیم …. ننی دونم چرا، نمی تونستم بگم چون شما دو تا تنهایی تماس گرفتین بر خلاف قرارای دوستیمون ناراحتم ، ناراحتم که فراموشم کردین و اصلا حس نکردین من نیستم… بازم گذشتم
تا اینکه امروز فهمیدم باهم رفتن بیرون ‌.. حتی به منم نگفته بودن … وقتی بازم به روشون آوردم .. گفتن حالا چیزی نشد که نیم ساعت همو دیدیم باهم حرف زدین بقیشو درس خوندیم! ، خب لعنتیا منم می تونستم فقط نیسم ساعت ببینمتون بقیشو درس بخونم .
می خولم تمومش کنم ولی خیلی سخته ‌… از خودم متنفرم که دوستشون دارم ( الان دیگه باید بکن داشتم)

سلام. خودتون را سرزنش نکنید. اینکه دوستشون دارید مشکلی نداره اما شاید بهتر باشه که دوست‌های بهتری را پیدا کنید.

من فقط یه دوست دارم یعنی بهترین دوستمه خواهرمه
ولی اون خیلی زیباست خیلی باهاش تر از منه اصلا بحث حسادت نیست ولی من پییش اون احساس سرافکندگی دارم
منو دوست دارها براش مهمم ولی همه توجه ها سمت اونه
همیشه ام دوست داره کنترلم کنه همش درباره همه چی باید بهش توضیح بدم مثلا می گه بیا بریم بیرون می گم کلاس دارم می گه مجازیه خیلی مسخره اس می گی کلاس داری خب ویسشو بعدا گوش بده می گم حضور باید بزنم می گی خب بزن گوشیته دیگه اصلا درک نمی کنه چقدر برام مهمه خسته شدم

اسمتون را خودتون می‌تونید عوض کنید. توی قسمت حساب کاربری من بروید و بعد در قسمت جزییات حساب کاربری می‌تونید اسمتون را عوض کنید.

من توی یه اکیپ ۴نفره ام
هممون قبلنا خیلی صمیمی بودیم
دو تا از دوستام واقعا دوستن و دلم نمیخواد باهاشون قطع رابطه کنم ولی یه نفر دیگه اصلا
انگار من وجود ندارم
فقط رو مخمه
وقتی پیام هاشو سین میکنم و جواب نمیدم پشت سر هم علامت سوال میفرسه
خیلی دوست دارم رابطه مون تموم بشه ولی هر بار که سعی میکنم ی اتفاقی میفته

whatsapp