توصیه های دیل کارنگی به مردان و زنان

1 بهمن 1397 / روابط و مهارت‌های ارتباطی , مقالات / بدون دیدگاه / 1084 بازدید / خواندن این مقاله 2 دقیقه زمان میبرد

همانطور که میدانید دیل کارنگی یکی از بزرگترین اساتید ارتباطات است، او در یکی از کتابهای معروف خود به نام کتاب آیین دوست یابی توصیه های کوچک و بسیار کارآمد و زیبایی را برای مردان و زنانی که در رابطه هستند،دارد.   در این مقاله کوتاه می خواهیم با هم به بررسی همین  توصیه ها […]

همانطور که میدانید دیل کارنگی یکی از بزرگترین اساتید ارتباطات است، او در یکی از کتابهای معروف خود به نام کتاب آیین دوست یابی توصیه های کوچک و بسیار کارآمد و زیبایی را برای مردان و زنانی که در رابطه هستند،دارد.

 

در این مقاله کوتاه می خواهیم با هم به بررسی همین  توصیه ها بپردازیم  و ببینیم که دیدگاهِ دیل کارنگی در رابطه با مردانِ خوب و زنانِ خوب چیست و چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا در زمره زنان و مردانِ خوب قرار گیریم تا بتوانیم ارتباطات خود را زیبا تر و قوی تر کنیم و بتوانیم یک ارتباط  مؤثر را ایجاد کنیم.

 

دیل کارنگی یک نویسنده و سخنران و مدرس ارتباطات بوده است و خودِ من قبلا علاقه زیادی به او نداشتم ولی بعد که کتاب آیین دوستیابی را خواندم،دیدم که واقعاً دیدگاههای بسیار جالبی را دارد و نکاتی را که ذکر ‌میکند اگر واقعاً رعایت شود باعث میشود تا ارتباطات ما بسیار قوی تر و موثرتر شود پس پیشنهاد می کنم این توصیه ها را با جان دل بخوانید و سعی کنید آنها را به کار گیرید.

 

 

 

 

توصیه به مردان

توصیه به مردان و زنان1. هر از چند گاهی با دسته گل زن خود را مورد توجه قرار دهید. روز تولد یا سالگرد ازدواج تان را گرامی بدارید و جشن بگیرید. با گرفتن هدیه او را غافلگیر کنید.

2. احتیاط کنید. هرگز در حضور دیگران از زن خود ایراد نگیرید.

 

3. ماهانه مبلغی به او هدیه بدهید که فقط برای احتیاجات شخصی خود خرج کند.

 

4. در اوقات خستگی و ضعف و دلتنگی با او همدردی کنید و به پشتیبانی از او کاری انجام دهید.

 

5. سعی کنید در اوقات فراغت به همنشینی و گفتگو با او بپردازید.

 

6. از مقایسه ی آشپزی و دست پخت او با مادرتان یا هرزن دیگری خودداری ورزید مگر این که مقایسه و سنجش مزبور به نفع همسرتان باشد.

 

7. نسبت به زندگی معنوی و تفریحات او از قبیل مطالعه ی کتاب، رفتن به اجتماعات، و ابراز عقاید سیاسی و اجتماعی اش علاقه نشان دهید.

 

8. از حسادت بی جا خودداری کنید.

 

9. همواره در پی فرصت باشید که او را تشویق نموده و ستایش و تحسین خود را در مورد عملکرد یا رفتاراو نشان دهید.

 

10. دائم مراقب باشید تا در مقابل کوچکترین خدمت و محبتی که به شما می کند او را مورد قدردانی و سپاسگزاری قرار دهید.

 

 

 

توصیه به زنان

توصیه هایی به مردان و زنان1. شوهر خود را آزاد بگذارید تا هرشغل و حرفه ای را که دوست دارد ادامه دهد. از اظهارنظر نسبت به همکاران و دوستان او خودداری کنید. اگر دیر به خانه برگشت کنجکاوی بیهوده نکنید.

 

2. همهی سعی و تلاش خود را به کار ببرید که خانه ای زیبا و منظم و پاکیزه داشته باشید.

 

3. غذاهای متنوع و سالم درست کنید و سفرهای مرتب و زیبا بچینید. به طوری که شوهرتان هربار نتواند حدس بزند چه چیزی در انتظارش است.

 

4. سعی کنید در مورد کار و حرفه ی شوهر خود اطلاعاتی کسب کنید تا در وقت ضرورت آگاهانه با او هم صحبت شوید و با نظرات خود او را یاری نمایید.

 

5. همواره آماده باشید تا در تنگدستی و مشکلات مالی مقاومت کنید و هرگز شوهر خود را در مورد شکست هایی که در حرفه ی خود متحمل شده سرزنش نکنید. هرگز میان او را با همکاران موفق ترش مقایسه نکنید. به او امید و اعتماد به نفس بدهید.

 

6. صمیمانه کوشش کنید با مادرشوهر و سایر خویشاوندان او رابطه ای گرم و دوستانه داشته باشید.

 

7. سلیقه ی شوهر خود را در زمینه ی انتخاب لباس خود و نحوه ی آرایش موها و غیره مدنظر قرار دهید.

 

8. از بعضی عقاید و نظریات کم اهمیت خود بگذرید تا همبستگی و وفاق خانواده تبدیل به نفاق نشود.

 

9. بازی هایی را که شوهرتان دوست دارد یاد بگیرید تا در تفریحات او بتوانید شرکت کنید.

 

10. پیگیر اطلاعات و اخبار علمی و ادبی روز باشید تا بتوانید با همسر خود هم صحبت شوید

 

 

برچسب ها :
به اشتراک بگذارید :
whatsapp